מסע במילים

"יש דבר מה המבקש להיכתב מתוכך"

סדנאות כתיבה אינטואיטיבית ~ מחברות יצירה ~ ערבי כתיבה יוצרת ועוד

"מסע במילים" נולד מתוך אהבה גדולה לכתיבה, והכרה בכוחה ככלי לריפוי, לביטוי וליצירה,  להכרות עמוקה של אדם עם עצמו וליצירת שינוי. הכתיבה היא כלי מצמיח, המוביל אדם לגילוי עצמו. זהו מרחב להתבוננות, מרחב להקשבה וליצירה. כתיבה היא כלי פשוט, מהנה, ובעיקר זמין לנו בכל רגע שנבחר.

לרבים מאיתנו יש צורך עמוק בכתיבה, אך עם השנים פיתחנו עכבות, מחסומים ותירוצים מדוע איננו כותבים. יש לנו מושג מאוד ברור כיצד "צריך" לכתוב, ובמקום לכתוב את אשר מבקש להיכתב מתוכנו, אנו מוחקים ועורכים ומשכתבים ומאבדים את ההזדמנות הטמונה בכתיבה.

סדנאות "מסע במילים" מתמקדות בכתיבה אינטואיטיבית, כתיבה המאפשרת גישה אל החלק היודע בתוכנו, שיש לו תשובות לשאלות העמוקות שלנו על חיינו. כשאנו נכנסים לעולם נטול החוקים אנו פוגשים כתיבה העוקפת את ה"מיינד" ומנגישה עבורנו החלקים הלא מודעים שלנו. מן המעיין הפנימי שלנו המבקש תמיד לנבוע, נולדת כתיבה אותנטית, פשוטה, ועשויה מחומרי הגלם של חיינו. כך נוכל לכתוב באמת – את עצמנו. 

בסדנאות מסע במילים בהנחיית חגית אלמקייס נעסוק בכתיבה תרפויטית לצד כתיבה יצירתית. נקבל מסגרת מובנית לכתיבה אישית, נלמד שלל טכניקות לשחרור הראש והיד, נכתוב בעקבות ספרי מסע, שירה, מכתבים, סיפורת, ספרי ילדים ועוד. מסע במילים מארח שפע יוצרים וכותבים, סופרים ומשוררים, המהווים השראה ביכולתם לבטא את הקשר שבין מסעות פנימיים לבין תהליכי יצירה.

מה נחווה בסדנאות מסע במילים?

  • כתיבה ככלי להקשבה – פיתוח הקשבה עמוקה פנימה למה שמבקש להיכתב מתוכנו

  • כתיבה יצירתית – חיבור אל המשחקיות, חדוות הכתיבה, ביטוי הקול הייחודי שלנו והתנסות במגוון רחב של סוגות ספרותיות  

דייט עם המוזה – כלים וטכניקות להתחבר לזרם ההשראה, היצירה והיצירתיות

מהפרעה להשראה – כיצד ניתן להפוך כל רגש או מחסום ליצירה אותנטית מופלאה

לכתוב כדי לנקות – שחרור וביטוי רגשות, מחסומים ודאגות באמצעות הכתיבה ופינוי מקום לדברים חדשים בתוכנו

מרחב של שקט פנימי – בהירות, הנאה פשוטה מכתיבה והרפיה מהישגיות, שיפוטיות וביקורתיות

מדיטציית כתיבה – חיבור לנוכחות של הרגע הזה. לשהות בהווה, כאן ועכשיו

כתיבה יוצרת שינוי – מה הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו ביומיום? כיצד ניתן ליצור שינוי בסיפורים שאנו שבויים בהם, ולהחליף אותם בנקודת מבט חדשה

מרחב קבוצתי מפרה – מקום בטוח לחשיפה ולהתפתחות, ההכרה שאני לא לבד במסע ושיש כוח להיותי חלק מקבוצה